Účinky Chlorella SP

Sladkovodní řasa Chlorella SP obsahuje Chlorella růstový faktor (CGF). Je bohatým zdrojem chlorofylu (zeleného fotosyntetického barviva), jenž má vliv na posílení imunity a působí pozitivně na regeneraci buněk.

Chlorella SP je sladkovodní zelená řasa obsahující vitaminy, minerální látky, chloreofyl, mastné kyseliny, vlákninu, všech osm esenciálních aminokyselin nezbytných pro život a specifický Chlorella růstový faktor (CGF). CGF je vodným výluhem řasy Chlorella. Je významný pro své probiotické účinky, které ovlivňují regeneraci střevní mikroflóry, byla-li narušena například při užívání antibiotik. CGF pozitivně ovlivňuje růst lactobacilů, které osidlují zažívací trakt. Má také detoxikační účinky.

CHLORELLA BOHATÁ NA MINERÁLY

Řasa Chlorella SP je také významným zdrojem vitaminu C, který zvyšuje účinnost příjmu anorganického železa, je důležitý pro využívání vitamínů B komplexu - folacinu a vitamin B12, brání tvorbě nitrosaminů (vznikají z nitrátů a nitridů v potravinách a pitné vodě, mohou vyvolávat rakovinu jícnu a žaludku). Typy rakoviny, proti nimž může vitamin C chránit, je rakovina plic, úst, hrdla, jícnu, žaludku, cervixu a tračníku (tlustého sttřeva). Uplatňuje se také jako antioxidační činidlo, zpomaluje škodlivé účinky volných radikálů, chrání i jiné vitaminy, polynenasycené mastné kyseliny, cholesterol LDL (Low Density Lipoproteins) a enzymy před poškozením volnými radikály. V těle je také důležitý pro činnost imunity a metabolismu vápníku. Chlorella obsahuje také vitamín E (tokoferol). je znám jako antioxidační činidlo, tzn. chrání buňky proti volným radikálům tím, že chrání polynenasycené mastné kyseliny i buněčné membrány proti oxidaci volnými radikály (peroxidace lipidů),pomáhá předcházet arterioskleróze (zesílení stěn arterii vzhledem k nánosům tuků a minerálů). Působí pozitivně na růst tkání a podporuje hojení ran.

Pokud porovnáme hodnoty vitamínů skupiny B, kyseliny listové a biotinu, tak se obsahem dokáže Chlorella vyrovnat kvasinkám a játrům. V případě vitaminu B3 (kyselina nikotinová) tyto zdroje řasa výrazně převyšje.

8 AMINOKYSELIN

 Chlorella je nikátní tím, že obsahuje všech 8 esenciálních aminokyselin. Při porovnání obsahu aminokyselin v řase Chlorella a zdrojích jako jsou hovězí maso, sojové boby a kvasnice je patrné, že největší množství aminokyseln je obsaženo právě v řase Chlorella.

ZDROJ CHLOROFYLU

Chlorella obsahuje chlorofyl. Molekula chlorofylu je velmi podobná molekule hemoglobinu v krvi. Obsah chlorofylu významně přispívá např. ke stimulaci tvorby červených krvinek (erytrocytů).

Vědci z Liverpoolské Univerzity provedli několik studií na laboratorních zvířatech. V jedné z těchto studií dostávali anemičtí králíci odlišnou dávku chlorofylu (rafinovaný nebo čerstvý). Králíci byly schopni přeměnit chlorofyl na hemoglobin a tím zabránit anemii. Ačkoli k reakci došlo u obou typů chlorofylu, procento přeměny bylo vyšší v případě, kdy byl použit čerstvý chlorofyl. Chlorofyl se také užíval k zamezení fekálních, urinálních a tělesných zápachů přestárlých pacientů a pro urychlení léčby ran.

ČISTÍ OD TĚŽKÝCH KOVŮ

Buněčné stěny řasy Chlorella na sebe nevratně váží toxické látky, které potom z organismu odcházejí přirozenou cestou (stolicí).

NAHRADÍ ANTIBIOTIKA

Díky látce chlorelin je schopna chlorella působit antibakteriálně. Na rozdíl od chemických antibiotik působí chlorelin pouze proti patogenním organismům bez poškození trávící mikroflory.