Řasy všeobecně

HNĚDÉ ŘASY

Pro lidskou výživu má význam řád Laminariales, jehož druhy rostou hlavně na pobřeží studených moří. Jsou bohaté na jodid draselný. V Číně a Japonsku se druh Laminaria a Undaria pěstují a používají jako zelenina, přísada do polévek, omáček, rýže nebo slouží k přípravě čaje. Jsou bohaté na minerální látky, bílkoviny i vitaminy, upravují krevní tlak.

ČERVENÉ ŘASY

Ruduchy najdeme v čistých tropických mořích. Rostou do hloubky až 180 m. Daří se jim v teplých vodách při asijském a australském pobřeží. Stélky některých ruduch jsou bohaté na vitaminy B a C a pojídají se jako salát nebo se vaří a různě upravují.

ZELENÉ ŘASY

Zelené řasy jsou druhově nejbohatší a v přírodě nejrozšířenější ve sladkých vodách. Názecv chlorella je odvozen od řeckého slova chloros (zelený) a latinského ella (malý). V příznivých podmínkách se silným slunečním svitem a v neznečištěném prostředí se množí 4 x za den. Chlorella je bohatým zdrojem vitamínů skupiny B, především B5 (kyselina pantothenová), jež hraje zásadní roli v metabolismu člověka, vyskytuje se jako složka koenzymu-A a účastní se přeměny tuků, uhlovodíků a proteinů na energii, při metabolismu aminokyseln, pyruvátů a produktů glykolyzy, účastní se Krebsova cyklu, nutný pro syntézu cholesterolu, provitamín D, žlučových kyselin a steroidních hormonů (adrenokortikolu a pohlavních hormonů), porfyrinů a nukleových kyselin. Podílí se na tvorbě acetylcholinu (přenašeče v nervové soustavě), také tvorbě protilátek a účastní se imunitních procesů. Stimuluje obnovu kožních buněk.